| xSega a întrebat:

De ce toată lumea spune ca iphonurile nu au lag când este atât de adevărat ca au, am pus mâna pe un iPhone 6s și in unele aplicații cum ar fi și YouTube-ul se mișcă oribil, are și lag in meniu, bateria se stinge la un anumit nivel fără motiv plus ca nu tine mai mult de jumate de zi având in vedere prețul pe care îl are, nu am văzut pe nimeni sa se plângă de chestiile astea, dar dacă ar fi avut un Android i-ar fi găsit și cel mai mic defect

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt deloc fan Apple, dar trebuie sa recunosc ca ei si au optimizat destul de bine SO pentru hardware ul pe care il ofera. Sigur ai nimerit tu un device care avea probleme.

| TheKingBacca a răspuns:

IOS este facut de Apple, iPhone este facut de Apple, deci iPhone trebuie sa ruleze iOS fara probleme deoarece este optimizat pentru acel telefon.
Pe Android situatia e altfel, e pur si simplu Android-ul stock iar dupa fiecare producator isi adauga aplicatiile de baza si ii modifica launcher-ul si-l optimizeaza cum vor ei.