| alex495 a întrebat:

De curand am achizitionat un Smart tv Samsung, cu stupoare am aflat pe propria piele cand de greu e sa folosesti telecomanda pentru a scrie pe internet, numai zic de cursor. Am alfat ca se pot achizitiona unele tastaturi speciale bluethoot si chiar mouse uri care sunt foarte scumpe. La magazin mi au zis ca exista unele aplicatii android care m ar putea ajuta sa economisesc niste bani.imi puteti recomanda si mie o aplicatie pentru android care sa mi permita ca telefonul sa devina tastatura wirelles macar?
Sau daca as putea utiliza o tastatura so un mouse fara fir clasic
PS: televizorul nu suporta o telecomanda smart remote.

Răspuns Câştigător
| Rax a răspuns:

Tastatura si mouse ul wireless functioneaza.eu nu le am cumparat, introduc mouse ul cu cablul usb in tv si tastez de pe tastatura tvului.

1 răspuns:
| alex495 explică:

Imi poti spune si ce cablu HDMI utilizezi? Ca am gasit cabluri de 20 de lei si unele de 200 de lei. E adevarat cica alea de 2 mil suporta 4 k si sunet nu stiu de care. Unii zic ca e acelasi lucru si ni e nicio dif intre ele, doar brandul. Tu ce ai?