| Godgea a întrebat:

Despre ce este vorba?
-Acum ceva timp Windows Explorer-ul nu a mai reactionat la click dreapta, nici pe desktop(click pe folder), nici din directoare(C/D), click pe foldere sau sub-foldere!
Insa, cand dau click dreapta pe desktop, in afara folderelor(pe screensaver) mi se deschide cu < arrange icon by, refresh...>este in regula!
Cred ca problema este dela cele cateva stick-uri USB pe care le folosesc...Pe unul am vreo 350 de programe si probabil cand am dezinstalat vreun program,
n-am facut-o complet si a ramas agatat in context menu.
Am curatat context-meniul cu cateva programe, dar degeaba...
Ce sa fac?
-A doua se refera la stick-uri...Am 3, sa zicem-A-programe, B-documente, C-jocuri, in ordinea frecventei cu care le folosesc
Pana acum puneam A-ul primul in laptop, si i se aloca partitia F, dupa C, D, E si G-ul dela card reader...
Cu A-ul in laptop permanent, uneori puneam si B-ul, caruia i se aloca partitia H...
Zilele trecute, am pus B-ul primul in laptop si Windows Explorer i-a alocat partitia F in loc de H, de aici problemele, in sensul unele programe nu mai pornesc...
Ce-mi recomanzi?
Exista o setare a explorer-ului prin care sa se distribuie automat F-ul stick-ului A(Kingston), H-ul catre B(San Disk)., fara sa le amestece?
Am un Lenovo, cu XP Profesional, SP 3...

1 răspuns:
| Digital112 a răspuns:

Bv