| BostanDaniel1974 a întrebat:

Dupa ce instalezi un windows la windows update iti vin niste actualizari de la Microsoft e OBLIGATORIU sa le instalam?--eu am cam 190 de actualizari sa le instalez sau nu?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Update e bine sa il faci.
daca ai un windows luat de pe net, atunci trebuie sa refuzi anumite update in functie de so folosit.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e obligatoriu, windows-ul functioneaza si fara update-uri fara probleme.
Daca folosesti un antivirus puternic (de exemplu AVG) iti poti folosi sistemul fara batai de cap.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Update-urile au rol de a repara eventualele bug-uri (vulnerabilitati, lipsuri) gasite in sistem si deci sunt foarte bune. Uneori pot, insa, produce si defectiuni ale sistemului. Conditia (sine qua non) a actualizarii sistemului este sa fie legal (cu licenta). Altfel actualizarile ti-l pot bloca.

| RAY a răspuns:

Daca ai winows piratat e naspa