| Cristian121 a întrebat:

FUNDA! Salut TPU!

Acum ceva timp am primit o tableta Serioux S710 TAB si as vrea sa o rootez asa ca as vrea niste ajutor/tutoriale din partea celor care au mai rootat.
Am incercat b4nary -root many android.

Răspuns Câştigător
| Rebenciuc_Valentin_1997 a răspuns:

Poți incerca cu Kingroot. Funda?

1 răspuns:
| Repar a răspuns:

Fii atent la mine.Nu are rost sa faci root la tableta.Iar acum tu vi cu intrebarea : De ce? Raspunsul e usor:
1.Nu ai niciodata limita la ce poti face pe tableta/telefon si iti poti strica absolut de tot tableta/telefonul.
2.Nu ai decat cateva avantaje (din punctul meu de vedere), cum ar fi ca poti descarca aplicatii care functioneaza doar pe tablete/telefoane root-ate, dar nu este mare avantaj.
3.In timpul root-ului ceva poate merge prost si tu sa ramai cu buza umflata ca tableta/telefonul s-a stricat de tot.
4. Pierzi garantia tabletei/telefonului tau, apropae nimeni nu doreste sa cumpere ceva fara garantie si inca original, si desigur cand vei dorii sa faci acest lucru pretul va scadea mult.
Personal iti recomand sa ramai la ceea ce ai si sa faci numai udpate-uri oficiale pe care le primesti si cam atat. Sper ca te-am ajutat. Funda?