| andreeahello a întrebat:

Hei!
Am descarcat un document pe telefon si cand vreau sa il deschid imi apare mesajul "Nu exista un program adecvat pentru deschiderea acestui fisier"
Ce trebuie sa fac in acest caz?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Il descarci din nou, dupa ce il convertesti in tipul de fisier pe care telefonul il citeste.
Sau cauti editorul de texte de pe Google Play cu care telefonul sa poata citi.

| Apollo007 a răspuns:

Depinde ce tip de fisier e. Pdf il deschizi cu Adobe reader. Altele de ex dox cu Word. Daca e zip adica arhivat folosesti unrarul ș.a.m.d. Vezi in ce se termina numele fisierului si cauti cu ce il poti deschide. Dupa iei programul adecvat din google play.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie sa instalezi o aplicatie gen "Office", macar pentru citirea documentului.

| gelu1970 a răspuns:

Descarca Adobe reader si word din play.

| DeyCj a răspuns:

Trebuie să instalezi o aplicație ce cunoaște formatul acelui document.Una din ele ce și eu o folosesc este Kingsoft Office(sau Update Old Versions). Această suită office e la fel de bună ca cea Microsoftistă și știe deschide și pdf-uri.