| cnvv a întrebat:

Hei!
Mi-am achizitionat de curand un mouse Myria (cu luminite si 2 butoane laterale pe care mi-am dat seama cum sa le folosesc)
Insa am un buton deasupra rotitei numit DPI.
Cu ce ma ajuta acel buton?

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

E pentru a schimba DPI happy Adica sensibilitatea mouse'ului.
De exemplu joci cs go si se miscra prea repede, boom apesi pe buton pana se misca cum vrei tu happy

| TheRealFantasy a răspuns:

Schimba valoarea DPI (Dots Per Inch) a mouse-ului, care e practic viteza cu care se misca efectiv cursorul acela pe ecran.
Cand l-ai cumparat trebuia sa scrie cati DPI are pe site sau in cutia lui, cat poate fi ajustat, minim si maxim.
De obicei folosesti o valoare mai mica pentru browsing, aplicatii si valoarea mai mare pentru jocuri. Asta daca are 2 trepte, daca are mai multe... atunci e unul mai scump laughing si are si soft, profiluri, etc.