| Helen022 a întrebat:

Am salvat in drive o fișă care îmi trebuie, prelucrată in Microsoft Word. Am pus-o in drive si cand vreau s-o vizualizez, imi spune "Hopa! A apărut o eroare!"
Am nevoie de ea urgeent azi, ajutoor...Dau Funda happy sad

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati.
Una din greselile cele mai frecvente este ca ai salvat doar iconita fisierului, nu si fisierul
Alta greseala este cand nu astepti terminarea copierii si fisierul se copiaza doar partial.

Acum ai doar o singura varianta: copiezi inca odata fisierul, dar de data asta pe un stick de memorie.
Dupa copiere verifica fisierul pe stick, daca are marime mai mare de 100Kb si este identica cu ceea a fisierului original.

O a treia varianta este daca Word-ul tau nu recunoaste formatul fisierului. Office-urile mai noi scot implicit alte formaturi de fisiere decat cele vechi. Pentru a putea fi deschise cu aproape orice word, fisierele trebuie salvare in format "doc" sau "rtf".

4 răspunsuri:
| BobocNicolas1995 a răspuns:

Cred ca ai sters-o din greseala :/ Imi pare rau sa-ti spun...incearca sa dai un restart la calculaotr/Laptop

| bystefu a răspuns:

Descarc-o si converteste-o in.doc. E destul de probabil sa se fi deteriorat in timpul urcarii pe server.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Esti pe telefon nu?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Esti pe telefon nu? daca ai calculator instalazati repede recuva si dai scanare iti gasesta imediat documentul pierdut