| Josh52 a întrebat:

Help! Nu pot trimite cereri Facebook spune ca am avut cereri nedorite please help, funda!@

4 răspunsuri:
| Profaaaaa a răspuns:

Bună. Asta se întâmplă când trimiți prea multe cereri de prietenie...
Își va reveni, stai liniștit!

| Sonia822 a răspuns:

Ai dat si aia dupa ce au primit, au dat refuz, si au apasat pe butonul spam...

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Cel mai probabil cererile de prietenie pe care le-ai trimis au fost marcate drept nedorite de către cel puțin unul dintre utilizatorii respectivi.

Facebook nu va anula mai devreme suspendarea temporală pe care au aplicat-o contului tău indiferent ce faci, dar va lua sfârșit în mod automat în câteva zile. Deci, va trebui să aștepți.

Pentru a nu ți se mai întâmpla asta în viitor este important să iei în considerare că Facebook încurajează utilizatorii să trimită cereri de prietenie doar persoanelor cunoscute. În rest, există opțiunea de a "Urmări" paginile sau profilurile care te interesează, pentru a vedea postările publice ale acestora.

În cazul în care crezi că este vorba și despre alte motive, Facebook descrie aici toate variantele posibile pentru care un utilizator nu mai poate trimite o cerere de prietenie: https://www.facebook.com/help/320587401313728
https://www.facebook.com/help/211926158839933

| Irinelp a răspuns:

Trebuie să aștepți câteva zile și nu numai trimite cererea la necunoscuți.