| denisTiky a întrebat:

De ce cand vreau sa filmez cu action nu ma aud? Filmarea merge corect dar nu ma aud. Ce pot sa fac? P.S: Am intrat la setari si mi-am selectat microfonul dar tot nu merge. Am mai intalnit problema asta mai demult cand am vrut sa filmez si am facut ceva prin setari(random) si a mers microfonul. Dar de atunci an ster actionul si nu s-au salvat acele setari si acum iar am aceeasi problema. Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Control panel / Hardware and Sound, dai pe sound sau sunete,
recording sau inregistrare. dai pe microfonul activ (sau cel care merge configurat), proprietati, nivel si pe Microphone Boost dai la maxim. iar la complex cea mai mare varianta (calitate studio)