| andrefrancais a întrebat:

Imi dati multe service tag-uri de Dell?
Macar unul va rog.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Service tag-urile sunt numerele seriale folosite de Dell pentru a urmari produsurile (placile de baza) cu scopul asigurarii de update-uri si de reclama.
Fiecare produs primeste un service tag inscris in BIOS, inca din fabrica.
Daca se schimba placa de baza si nu are inscris codul de service, atunci se poate inscrie cel de la placa veche sau primesti unul de la Dell, impreuna cu un program utilitar care-l inscrie in BIOS (pe baza numarului de serie de pe eticheta produsului reparat).