| hainoroc a întrebat:

Imi poate spune cineva care e diferenta intre un Play Station 2 modat si un Play Station 2 modat pe card? Are vreun dezavantaj mai mare cel modat pe card?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, e un dezavantaj la cel modat pe card. Mai precis, modarea se poate pierde, iar numarul de functii este mult mai redus decat in cazul modarii cu cip. Si diferenta de pret e de 40 lei intre cele doua.
Inca ceva, modarea pe card nu functioneaza la toate modelele.
Sfat: daca ai de ales, mergi pe cea cu cip, mai precis pe modbo 4.0.