| RaresExtreme a întrebat:

Imi puteti da un site unde pot gasi procesoare pt laptop performante? Dau funda

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

In magazine nu ai sa gasesti niciodata procesoare pentru laptop, cum zice tipul de mai sus la eMAG. Le gasesti doar pe siteuri gen olx sau okazii de la persoane care dezmembreaza laptopuri. Acum nu orice procesor de laptop este compatibil cu placa de baza, chiar daca sunt pe acelasi socket. Trebuie sa te interesezi ce procesor maxim suporta laptopul tau.

2 răspunsuri:
| Strumfiibebe12 a răspuns:

Emag

| Ayy123 a răspuns:

La laptopuri pentru a schimba un procesor este mult mai diferit si mai greu, acestea sunt schimbate de experti si de producatori.Din cate stiu eu laptopurile Alienware poti schimba procesorul usor.(la unele).Pe okazii.ro.Daca imi aduc aminte corect la majoritatea laptopurilor procesorul si placa video sunt lipite de placa de baza.