| Kindal38 a întrebat:

Imi recomanda si mie cineva un site cu placi video etc sh? Sa fie legit.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu știu ce-i aia LEGIT ar ia cu incredere de pe eMAG

| anonimg a răspuns:

Banuiesc ca legit inseamna un site legal, legitim; adica un site care sa iti ofere garantie la produsele care le vinde, chiar si daca acestea sunt sh. (Daca gresesc rog sa fiu corectat).
Sunt multe site-uri care ofera garantie; unele site-uri isi vand produsele si pe olx. Important este ca sa stii ce placa video sa cumperi pentru ca aceasta sa fie compatibila cu sursa (daca placa video necesita alimentare separata sau nu, si daca sursa ii ofera aceasta alimentare).
De asemenea nu trebuie sa cumperi o placa video prea performanta daca ai un procesor prea slab; "slabiciunea" procesorului ar tine pe loc performantele unei astfel de placi video, si acest lucru se numeste "bottleneck":
https://www.mygarage.ro/......festa.html