| Cristi9025 a întrebat:

Merita sa astept noile procesoare de la amd (ryzen) sau sa iau un i3 7100? Un specialist PC Garage mi-a spus ca nu merita ca e doar marketing si ca de fapt nu ar fi asa de bune cum se spune

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Eu zic că da, asta ca să testez ultima tehnologie de la AMD. Personal nu mă iau după „meșterii" (lu' pește) cum îs cei de la Pc garage, E-mag, Maros bike și alții ca ei, că ajung la sapă de lemn cu așa profesioniști happy.

5 răspunsuri:
| KenNine a răspuns:

Asa am aauzit si eu dar as dori sa-l incerc. Oricum decizia e a ta.

| RAY a răspuns:

Eu am fost niciodata fan amd, alegerea e a ta si asa pentru home usser nu are sens sa dai banii multi

| Jipa95 a răspuns:

Indicat ar fi sa le astepti, vor fi procesoare performante.

| peperonies a răspuns:

Clar asteapta ryzen. dupa ce o sa fie o dezamagire colosala poti sa iti iei 7100-le, poate se mai si ieftineste.

| BestReview a răspuns:

Ai putea să aștepți. Cel mai probabil Ryzen 3 va oferi performanțe similare la un preț mai mic. https://bestreview.ro/......amd-ryzen/