| Anghel_Alex_1990 a întrebat:

Mi-am comandat de pe eMAG un telefon xiaomi redmi note 4x si ma intrebam daca este un telefon bun si daca tine mult, am vazut ca procesor, ram etc sunt bune pentru pretul ala dar vreau sa stiu daca chiar sunt "chinezarii" daca sunt fabricate in china si daca de pe eMAG vin cu rom global sau cel chinezesc...
https://www.emag.ro/......DLW77NBBM/

Răspuns Câştigător
| MaoItsMe a răspuns:

Crede-ma ca nu exista un alt telefon mai bun pentru banii aia, aceasta versiune de xiaomi are o baterie excelenta de 4100 mAh, cred ca poti duce vreo 7 ore de gaming intensiv cel putin si cu putin efort poti ajunge sa il folosesti 2 zile fara sa il incarci, cat despre procesor are chipsetul snapdragon 625 care este printre cele mai eficiente chipseturi de pe piata si este si destul de performant, are un procesor grafic adreno 506, nu cred ca este vreun joc care sa nu ruleze cel putin binisor pe acest smartphone si daca sunt, sunt foarte putine maxim 100-200 din peste 1 milion, la capitolul camera sta destul de bine cu 5/13 mp respectiv fata/spate, Xiaomi redmi note 4x este recunoscut pentru ca daca ai noroc camera poate sa aiba senzorul camerei de la Sony (care este mai performant desigur) sau cel de la Samsung care este si el destul de bun dar nu ca cel de la Sony, Senzorul de amprenta functioneaza super repede, in mai putin de o secunda si cred ca acest telefon este un best-buy pentru banii acestia, a si cat despre rom vine cu Miui 8 care este cel mai nou rom de la xiaomi bazat pe Android marshmalow (6.x) si in viitor o sa ii poti face upgrade la 7.0, MIUI 8 este un rom chinezesc dar nu iti face griji pentru ca are si limba romana, are toate aplicatile de la google (magazin play si celelalte iar daca nu le ai pe toate sigur magazin play este acolo si poti sa le downloadezi ), interfata miui este asemanatoare cu cea de la iphone dar daca nu iti place poti sa ii aplici un launcher de pe magazin play (precum nova launcher sau next launcher sau multe altele ) sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo intrebare ma poti intreba, eu o sa incerc sa raspund in cel mai scurt timp