| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar trebui un pic de ajutor de la cei care se pricep la televizoare. Am un Samsung smart TV (fara Wi-Fi) mai vechi si l-am conectat la internet acum cateva zile (prin ethernet). Pentru ca este vechi aplicatia YouTube care era pe televizor a fost dezactivata. Intrebarea mea este cum as putea root-a televizorul si sa flash-uiesc un alt soft de preferabil Android ca sa il conectez la un google home mini? Ar trebui sa renunt la idee si sa iau un Chromecast? Orice sfat cat de mic ajuta.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu gasesti upgrade la modelul tau de televizor de pe site-ul Samsung, atunci doar cu semnal exterior mai poti viziona de pe Youtube. Nu-ti recomand alte soft-uri de pe alte site-uri, fiindca televizorul poate "muri"!
Poti sa-ti cumperi un mini calculator si sa-ti conectezi televizorul la el, sa navighezi prin el, fiind mult mai usoara navigarea.

1 răspuns:
| StalkerSoul a răspuns:

Ia un chromecast mai bine