| Bdhs83zsv a întrebat:

Nu stiu ce am facut si nu imi mai marge laptopul, va las un video, va rog sa ma ajutati

https://linksharing.samsungcloud.com/vQyU1AyNbk8n

4 răspunsuri:
| Andrei007007 a răspuns:

Ce sistem de operare foloseai pe el? Linux ceva sau Windows?

| NLS a răspuns:

Daca il repornesti si apesi tasta de Quick Boot se intampla ceva? (apare meniul de Boot?)

Daca da, reinstaleaza Windowsul sau ce sistem de operare folosesti.
Daca nu:
Ai manualul laptopului?
Imcearca sa executi un hard reset.
Metoda de mai jos functioneaza daca bateria NU e detașabilă. ***
Deconectezi toate cablurile si dispozitivele conectate la el (imprimanta, incarcator, mouse, USB-uri, etc).
Tii apasata tasta de pornire pentru vreo 15
secunde, maxim 25.
Intrebasem de manual, pentru ca la unele modele e nevoie sa tii apasata si o a doua tasta impreuna cu tasta de pornire in tot acest timp.
Apoi reconectezi incarcatorul si pornesti laptopul.
Daca va aparea mesajul ca Windowsul nu a fost oprit corespunzator, alegi "Start Windows normally".

Daca tot nu functioneaza nimic, intra in BIOS si reseteaza-l.
(Reset BIOS Defaults, Reset System Defaults, etc)

Incearca pana aici si revino cu rezultatul.

Ar mai trebui testat daca unitatea de stocare poate boota corect, dar daca nu reusesti nicicum de pe laptop, o alternativa ar fi sa o scoti, si sa o conectezi la un alt sistem (si apoi sa reinstalezi Windowsul pe ea).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus in servis o fi placa video defecta sau hard diskul, numai in servis o sa i depisteze cauza.

| flixbuster a răspuns:

This shared link has expired.