| Dragos7899 a întrebat:

Orice placa video este compatibila cu orice placa de baza? Sau cum e spuneți plsss.

Răspuns Câştigător
| BBJHHRUGs a răspuns:

Nu, (nu mai minti baiatul, dai un raspuns concret).
Daca vorbim de PC-uri (Desktop-uri) unele placi video nu sunt compatibile datorita sloturilor, vorbim de orificiile pe care sunt asezate pinii cardurilor de expansiune ex: (AGP, PCI Express.etc) sau datorita frecventelor, unele placi de baza sau monitoare sunt limitate de memoria placii video. ex: nu suport mai mult de 1GB
Daca vorbim de laptp-uri placile video nu sunt detasabile, singura modalitate de a face un upgrade este placa video externa portabila USB care este compatibila sila PC. Funda?

1 răspuns:
| Crsiti92134 a răspuns:

Aproape toate