| Gheorghe_Galbura_1999 a întrebat:

Pot face overclock cu placa asta de baza MSI 2A9C? Dau funda

3 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Depinde si ce procesor ai, cooler si sa tina sursa overclock-ul

| Ineys a răspuns:

Da, poti.

| ziftode a răspuns:

In afara de pro workstations, servere, etc. nu am vazut niciodata o placa de baza retail care sa nu aiba optiuni de OC in bios, chiar daca uneori nu merg/produc instabilitate... asa ca aproape sigur ca poti, insa eu unul nu te sfatuiesc, de asemenea nu am vazut de la pentium 2 in sus nici un OC care sa merite (p2 la 300MHz OC-at la 450Mhz... asta era semnificativ) si sa faca calculatorul sa mearga chestii care nu mergeau pe generatia lui (adica jocul X mergea la 7 fps, am facut OC si acum merge la 25fps, in practica o sa mearga la 8-9fps, deci nesemnificativ)