| Trepadusi_Vili_1976 a întrebat:

Pot sa fac screen mirroring pe un smart tv smasung cu un Nokia lumina?

1 răspuns:
| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

1. Pe ANDROID, instaleaza Mobizen Live
2. Pe YT, seteaza live-ul privat.(Iti tb. canal)
3. Pe Mobizen Live, incepe screen mirroring(nuuita sa daidisable la microfon)
4. Ia linkul fluxului, deschide-l pe pc si apasa pe butonul de chromecast.

Daca ai un telefon Samsung recent, poate avea optiunea de Screen Mirroring(da cu doua degete in jos la notificarisi apasa screen mirroring dar TV-ul tb sa fie pe aceeasi retea WIFI ca si in prima metoda)

Funda?