| FreeLife a întrebat:

Problema cu Pc-ul mi-am luat o placa video (FX 5200 folosita 1 an jum...) si am niste probleme...
Nu imi mergea deloc dar am incercat urmatoarele:
-scos bateria la bios
-scos/demontat processor curatat de prav verificat pasta termo conductoare(ok)
-Verificat placa video(Are coller pasiv dupa mine mi se pare ca se incalzeste foarte repede dar nu depaseste o anumita temp e la fel ca cea veche)
-am reusit sa instalezz driver pentru placa video
Si a mers putin dar a aparut urmatoarea pb:
Problema noua este ca acum dupa ce am instalat driverul, am setat o rezolutie mai mare (de la 800x600x32 la 1024x728x32) SI ACUM DUPA 5 SEC DUPA CE PORNESTE WINDOWSUL IMI INGEata TOT! NU MAI MISCA NIMIC NU SE APRIND NICI MACAR LEDURILE LA TASTA (ca inainte)
Ajutooor

P. S. am procesor Amd Sempron 2800+ poate fi processorul prea slab?

Răspuns Câştigător
| CatalinInside a răspuns:

Sa iti explic eu mai bine : s-a stricat sursa si nu mai da destul curent componentelor, incearca cu o alta sursa si vezi ce se intamplawinking

5 răspunsuri:
| CatalinInside a răspuns:

E de la sursawinking

| CM7YRE a răspuns:

SI procesorul si placa sunt cam slabute, daca ai bani incearca sa-ti iei altelewinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa intri in safe mode dezinstaleaza driveru cel mai bine lasa.l pe cel al win, apoi baga alta versiune de driver (forceware parca ) sigur e de la driver

| FreeLife explică:

Mai am o placa video si cu aceia merge, am instalat ultimul driver gasit de la nVIDIA (170 si ceva...) CU cea veche merge dar aceasta nu stiu ce are...