| AndreiPAL21 a întrebat:

Puteți să îmi ziceți niște setări bune pentru placa video nVIDIA geforce 940mx 2g?

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Setarile astea difera la orice joc.Fiecare joc e diferit si ruleaza pe o anumita banda, fps diferiti etc.
Ca recomandare, iti poti debifa (obligatoriu) la fiecare joc optiunile : blur, bloom, shadow, whitening.Incarca tare mult si crede-ma ca nu e o diferenta atat de mare.
Totusi daca vrei niste setari din aplicatia Nvidia, cauta la optimizari si iti va optimiza jocul dorit. Poti ori sa il optimizeze cum doreste el, ori poti optimiza si tu ceva pe langa si vezi cum va fi experienta dupa un anumit efect.
Sper ca te-am ajutat.