| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

QLED este cel mai tare tip de TV in prezent pe piata?

Răspuns Apreciat de Editori
| outsidethebox a răspuns:

QLED este inventie Samsung, fiind un TV cu LED-uri, la care punctul luminos este obtinut intr-un anume fel, denumit "quantum dot".
S-ar parea ca ar fi cea mai tare tehnologie, deoarece OLED-urile sufera de "remanenta", adica daca urmaresti un canal TV care are o sigla in permanenta, plasata in acelasi loc, in timp zona siglei se va "arde" ceea ce va face sa vezi sigla ca o umbra, peste orice alta imagine sau mira, asta, evident, cand vei schimba canalul.
Repet, se pare ca asa sta treaba si de accea eu votez ca fiind "cel mai tare tip de TV in prezent pe piata"!

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nț!
Televizorul cu lămpi!

| YeeeeRoooock a răspuns:

Dea

| cristi202 a răspuns:

Nu. E cel pe care il ai in camera ta. Ca doar la el te poti uita. happy Degeaba e unul sau altul, daca e doar pe raftul unui magazin sau in casa altuia.