| boNNeR a întrebat:

Sal TPU am avut o problema cu temperatura la pc Eu am calculator am curatat tot de praf a scazut temperatura apoi l-am oprit sa pun capacul si cand sa pun capacul la loc am vazut ca un ram a iesit din slot putin si l-am pus in napoi apoi ..cand sa pornesc calculatorul nu imi mai mergea ecranu imi scria power saving mode...am inversat rami i-am pus cum trebuia l-am dus la un specialist..acum..el a zis ca nu stie ce are..nu vede nimic neclar..sau miscat in el a fixat si el rami a curatat sloturile.dar tot nu porneste ce sa fac?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce fel de specialist e ala care curata de praf ram ul si il pune la loc?

un specialist masura tensiune, vedea daca sunt circuite arse samd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum a zis Addy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil e placa de baza busita. Conecteaza boxele si aprinde calculatorul, daca in 5 minute nu se aude sunetul de Windows inseamna ca ti se invart coolerele in gol. Data viitoare cand il stergi, fa-o cu mai multa atentie, placutele de RAM ies din sloturi doar in urma unor socuri foarte puternice...

| addy1999 a răspuns:

Din cauza ca nu a facut contact perfect, e posibil sa fi facut un scurt la placa de baza si sa afecteze placa video.

| vasilicaiulian9 a răspuns:

Cumparati alta placa de baza