| tavi555 a întrebat:

Am o problema.
Am instalat windows 10, dar cand am vrut sa activez Cortana, imi spune "cortana isn't supported in the region and language you selected".
M-am uitat pe internet si am vazut ca trebuie sa setez tot calculatorul pe English(united states).Asa am si facut.Am setat tot(limba, tastatura, locatie, time zone, etc), dar tot nu merge.

3 răspunsuri:
| iustiiinnn a răspuns:

Nu cred ca merhe le United States. Trebuie sa-l setezi pe United Kingdom. Intr-adevar, ora si ce.ai mai facut tu pe acolo sunt corecte. Bafta

| iustiiinnn a răspuns:

P.S. daca ai facut ce ti.am zis, trebuie activata Cortana din setarile ei. CUM?
iconul Cortana->meniul din stanga->si de acolo vezi o optiune care trebuie sa o bifezi.

| tavi555 explică:

Am setat din nou pe United Kingdom, dar tot asa.
P.S.Nu pot sa apas pe botonul de activare, deoarece imi scrie prostia aia