| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am inteles ca au aparut niste Stickuri cu internet care se vand la Cosmote/Vodafone, cum merge netul pe ele? as vrea sa cumpar unul cu vreo 10 euro, stiti cu ce viteza de download descarc la 10 euro?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca te gandesti deja la download mai bine stai linistit! NU MERGE! Abia navighezi pe internet iar de download nu se mai pune vorba! Folosesti un stick asa pentru urgente pe messenger sau navigare libera pe google!

| arcan_7531 a răspuns:

Din cate stiu.foarte slab, un video pe you tube nu poti vedea

| JaJe a răspuns:

Din cate vad eu pe vodafone.ro, Internet Mobil pe PC de 9E ofera o viteza de 21, 6mbps (adica pana la 2, 7MB/s reali). Insa dupa ce vei depasi 1GB trafic (down/upl) Viteza pentru traficul suplimentar va trece la 128 Kbps(download) [adica 16kb/s reali, iar la viteza asta e bun doar pentru Y! M] respectiv 64 Kbps (upload) [8kb/s reali]. Stai linitit oricum, dupa ce trece luna respectiva, vei avea din nou 1GB trafic.

Nota:
Vitezele in Mbps sau Kbps nu sunt reali, pentru a afla viteza reala trebuie sa imparti in 8.
ex. 20mbps : 8 = 2, 5mb/s