| Suk3ryk24 a întrebat:

Salut, am si eu o problema legata de PC: daca rulez un joc, oricare ar fi el(CS:GO, LoL, GTA V), dupa un timp primesc crash(not responding). Se manifesta astfel: imi baga jocul in bara si nu pot sa mai intru in el, dar daca actionez rapid, folosind comanda Ctrl+Alt+End(pentru. a ma baga in task manager) imi da in bara de start la notificari "AMD video card has stop working and recover succesfuly" si pot intra la loc in joc. Va dau si componentele PC-ului meu:

-Procesorul Pentium(R) Dual-Core E5700 3.00Ghz (unii mi-au spus ca e de la procesor, cum ca nu suporta si am instalat si core temp si sta la 100% 55 grade)

-Ram 6GB DDR2

-Placa Video AMD Radeon RX 460 4GB

-Placa de baza Intel socket 771

-Sistem de operare Windows 7

P.S. : am incercat fiecare metoda de la Youtube

Sper ca informatiile pe care le-am oferit sa va ajute sa va dati seama de problema pe care o am.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nu asa lucram noi in service, luam acel produs si il testam, se testeaza placa de baza apoi se da o ipoteza care se verifica, nu asa lucru eu alti poate asa lucra, per total ai un pc slabut sincer, macar un i3 sau i5