| Trica_Ady_1994 a întrebat:

Am si eu un laptop si mi-am uitat parola de la el, cum pot sa fac sa intru pe el fără cd ca nu il mai am?
Are windows 7 ultimate.

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

In general nu prea se poate altfel, daca nu ai un alt cont fara parola sau daca nu ai activat contul de administrator.

Daca nu poti sa te loghezi fara parola nici in safe mode, sigur o sa ai nevoie de un DVD sau un stick USB.

Eu zic sa cauti un Windows 7 undeva si daca nu gasesti pe DVD, fa-ti un stick bootabil (exista o aplicatie de la Microsoft numita Windows USB/DVD Download Tool, dar ai nevoie de un ISO pentru asta). De aici e simplu, intri in recovery si aplici metoda cu sethc si cmd. S-ar putea sa functioneze si de pe un stick cu Ubuntu Linux, care se obtine mai usor, dar cel mai "curat" e cu cel de Windows.

Exista si alte metode, dar tot o sa ai nevoie de stick: http://www.isunshare.com/......-disk.html