| OnWeed a întrebat:

Salut, am si eu un Nokia 5310 XpressMusic si vreau sa-i schimb carcasa. De unde pot cumpara carcasa si unde o pot schimba? As dori sa imi spuneti niste locuri de incredere deoarece nu vreau sa risc sa-mi strice telefonul sau ceva cand ii schimba carcasa. Si ultima intrebare, cam cat costa totul?(carcasa plus montarea ei).

Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

De obicei la magazinele cu articole pentru telefoane mobile. Mi-am cumparat si eu, tot pentru 5310, a costat 20 RON si nu e buna de nimic, e foarte subtire, si culorile de pe margin se vor inegrii in cateva saptamani daca le pui. Eu nu am pus-o, zace prin birou. Am avut pusa doar tastatura si cand l-am scos din buzunar sa tastez un numar mi-au cazut tastele. Si daca iti schimbi carcasele des, risti sa ramai fara, deoarece sunt prinse cu un fel de capse (oarecum) si trebuie desfacute, si risti sa le largesti. Daca vrei o carcasa cumpara-ti una originala, costa in jur de 80 de RON, poate si mai mult, de la un magazin Nokia si tot ei ti-o monteaza. Bafta.

8 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

In magazinele autorizate, acolo e cel mai sigur. Un pret nu stiu sa iti zic.

| OnWeed explică:

OK, mersi de ajutor bishop. Dar pentru cei 80RON iti si monteaza carcasa?

| Bishop a răspuns:

Cu placere

| Bishop a răspuns:

Nu sstiu daca ti-o si monteaza, si nu stiu sigur daca este fix 80 de RON, dar pe langa pretul asta se invarte una originala.

| princebarbie11 a răspuns:

Tatal meu si-a luat o carcasa de telefon nu originala deoarece sunt prea scumpe ci ti-ai putea lua inca un telefon si a dat 17 lei si i-a si pus-o si la tinut foarte mult sa stii, nu conteaza daca e originala conteaza si cum ti-o pune sa stii!

| justmee a răspuns:

Hi.De ce vrei sa-ti schimbi carcasa? Si eu am tot un nokia 5310, cu marginile rosii...Si pe mine ma tenta la un moment dat sa-mi schimb carcasa cu una cu marginile mov, dar este o investitie destul de inutila...asa ca am preferat totusi sa raman cu carcasa(sorry pentru cacofonie) originala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carcasa completa costa 750 de mi pe strada mihai bravu

| RaresUngureanu a răspuns:

A auzit cineva de okazii.ro? acolo o carcasa completa alba neagra originala de calitatea ...etc 20, 39 lei