| McFlury a întrebat:

Salut, am ul laptop Acer Aspire E1-522. Am stat cu el mult pe pat si ventilatorul nu mai merge daca il curat isi va reveni sau daca nu cat m-ar ajunge un ventilator sau o curatare?
Un cooler ar fi de ajutor?
Si ce parere aveti de :
http://www.altex.ro/suport-laptop-deepcool-n200-15-6-neg ru
e bun?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Depinde cit de grav este. Ma mir ca nu ti s-a prajit ceva la laptop. Asta ar fi prima timpenie pe care o poti face cu un laptop: sa-l tii pe pat.
Daca te pricepi sa-l desfaci, da, trebuie curatat. Vezi daca mai merge dupa operatiunea asta. Daca nu, trebuie inlocuit neaparat.
Coolerul e de ajutor, mai ales daca il folosesti din prima zi a laptopului (ca mine tongue ). Daca iti iei cooler vezi care este fluxul aerului! Daca din laptop iese aer (cald) dintr-o parte atunci inseamna ca pe jos intra (asa e la majoritatea). Atunci ai nevoie de un cooler care sa sufle aer in sus. In principiu nu o sa ai probleme, dar sigur ca la nevoie poti desface coolerul si inversa ventilatorul. Hai bafta! Si nu mai fa de-astea! happy

1 răspuns: