| Budulan_Leonard_2000 a întrebat:

Am un microfon pe baterii de la un Akai e wireless cum pot sa-l conectez la calculator? (pot sa-i pun un fir)?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! In general microfoanele wireless functioneaza pe o anumita frecventa pe care o poti prinde cu un radio. Deci daca Akai-ul avea/are radio tot asa functiona. Si nu, nu ii poti pune fir. Faci rost de un radio care sa fie cat de cat bunicel(sa nu piarda posturile), pornesti radioul, pui pe banda fm, pornesti microfonul si cauti frecventa pe radio. Apoi iti trebuie un cablu jack mic-jack mic(vezi cum e mufa la castile fara microfon).Un capat il bagi la mufa de casti de la radio iar celalalt la mufa albastra de la calculator. Inainte dai mai incet radioul si intrarea de la microfon(in coltul dreapta jos in bara ai un semn de difuzor - dai click pe el si la mic setezi nivelul mai jos)ca sa nu faci vreo buba la calculator sau la radio. In functie de calitatea microfonului, poate emite pe distanta de 2-3 metri sau mai putin. Apoi o sa fasaie si o sa piarda frecventa microfonului. Deasemenea o sa fasaie si cand te vor lasa bateriile microfonului. Daca ai si radioul pe baterii, iar o sa fasaie pana nu o se mai auda.