| Andrei_Laurentiu_1994_tDOP a întrebat:

As vrea sa-mi fac un upgrade la procesor de la laptop si m-am cam hotart pe asta http://www.altex.ro/......multipack. Stiti cumva daca este compatibil cu o placa de baza Lenovo 20236? Mentionez ca in momentul de fata am un i3 2,40.

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu poti sa schimbi procesorul de la laptop cu unul de calculator.
Intr-o alta ordine de idei, acele 2 procesoare sunt socket diferit.

| sltlp a răspuns:

1. Nu deoarece unul e desktop unul e laptop.
2. Chiar daca erau ambele desktop sau ambele laptop, ai producatori diferiti, deci socket sigur incomaptibil.

| K0sti a răspuns:

laughing Ce glumet esti! Sa crezi tu ca schimbi procesorul...

| notefree a răspuns:

La laptop nu se poate schimba procesorul tu ai ales un procesor de pc
Daca vrei putere schimbi laptopul