| SkenWell a întrebat:

Aveti idee daca boxa portabila o poti conecta la pc prin cablu de date usb?

7 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Nu. Cablul usb este doar pentru incarcare.

| Aslam a răspuns:

Salut. Nu functioneaza. Doar ce am incercat. Daca ai una, poti incerca si tu.

| pandaa592 a răspuns:

Nu, USB-ul va functiona ca un incarcator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cablu Jack.

| Alexandru1923 a răspuns:

Nu, doar prin cablu aux

| DaniTDCI a răspuns:

Cablu usb e doar pentru incarcare, folosesti un cablu jack de 3.5mm la ambele capete, iar asa o poti conecta la pc

| ziftode a răspuns:

O boxa externa poate fi connectata la calculator in 3 feluri:

boxa cu mufa jack - usb-ul e numai de alientare, daca exista, pot sa aiba alimentare proprie, placa de sunet e a calculatorului

boxa cu bluetooth - usb-ul e numai de alimentare (iar daca exista), placa de sunet e in interiorul boxei si ea e de fapt connectata la bluetooth, dar se numeste direct "boxa" si nu placa de sunet pentru ca e lipsit de sens sa produci confuzie.

de boxa connectata prin USB nu am auzit, dar nu e imposibil, dar de placi de sunet connectate prin USB separate de cele ale sistemului, DA (si la care ai putea sa connectezi o boxa cu mufa jack), chiar eu am o pereche de casti wireless la care receiver-ul e de fapt o placa de sunet, total diferita de cea din calculator (in calculator am boxe cu 2.1 canale, castile au 7.1 virtual)