| Pro_Xcqer_1997 a întrebat:

Salut, ce inseamna CV code ma refer la un card?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

E un cod de securitate pe care il gasesti inscriptionat pe card. El difera de codul Pin.
Astfel demonstrezi ca detii fizic un card de credit sau de debit.

"The CVV Number ("Card Verification Value") on your credit card or debit card is a 3 digit number on VISA®, MasterCard® and Discover® branded credit and debit cards. On your American Express® branded credit or debit card it is a 4 digit numeric code."