| mafiot1 a întrebat:

Salut.Ce recomandati pentru Gaming? Windows 10 Home sau Windows 10 Pro?

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E irelevant, dar ia pro pentru orice eventualitate. Era 2 dolari pe ebay.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are legatura varianta de Windows cu performantele sistemului.
Bafta la jocuriwinking

| MagicOneT a răspuns:

Windows 10 Pro are cateva functii in plus fata de versiunea Home, cum ar fi:

-criptare bitlcok
-rulare masini virtuale (HYPER V)
-suport pentru 2TB RAM
-enterprise mode

Daca nu stii ce inseamna, ramai la versiunea Home care este mai mult decat suficienta pentru gaming.

| Bizon95 a răspuns:

Vezi ce gasesti ca face pro-ul mai bine pentru jocuri:
https://www.pchouse.ro/......ws-10-pro/

eu zic ca home pentru ca e mai putin incarcat cu lucruri care nu iti trebuie!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Home este suficient. Nimic din Pro nu are legatura cu gamingul.