| ChiarEu2 a întrebat:

Credeți că ar rula decent, fără să se blocheze Windows 10 pe un laptop cu următoarele specificații: CPU i5 5200U 2. 20GHz, Intel HD Graphics 5500, 4GB RAM și HDD 1Tb?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da

| NLS a răspuns:

Da, dar versiunea Home (cea Pro are multe chestii pe care un utilizator de rand nu le foloseste, insa lanseaza servicii ce consuma resurse), (x64 sau x86, nu conteaza, la cantitatea aceea de RAM nu e nici o diferenta)

Si daca vrei sa iti mearga bine o sa ai putin de munca in registry (dezactivat Cortana, sa ramana doar functia de Search...toate apps-urile pe care nu le folosesti blocate in Firewall sa nu acceseze netul, iar cele care se pot dezinstala - dezinstalate,
dezactivare telemetrie, si TOT ce gasesti la Settings - Privacy pui pe off).

| CentyLox a răspuns:

Mai mult decat decent dar nu recomand "Gaming" pe elwinking