| SnakeAndEndP a întrebat:

Cum sa scriu de la tastatura ceva cand se executa programul? (Lucrez in Lazarus)
In imagine puteti vedea cum trebuie sa introduc niste date dar fiind obisnuit sa apas ENTER aici ma da afara... Trebuie sa introduc datele si dupa sa mai apas ceva ca sa primeasca, dar ENTER nu merge... Imi spuneti va rog ce buton trebuie sa apas pentru a primi datele? Va rog!

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Nu ai pus nici o imagine dar, ca idee, pui un buton pe form si faci un event handler pentru button click. Acolo scrii codul.