| Jack_Codlan_1981 a întrebat:

Salut,daca pun hotspot de pe telefon pe pc,imi cunsuma tot atat net ca si cum as da hotspot de pe telefon pe tableta sau alt telefon, cam cat net imi consuma daca ma joc pe calculator pe net cam 7-8 ore

2 răspunsuri:
| DamascADV a răspuns:

Normal ca o sa îți consume mai multe date pe un PC.
Și cum vrei sa îți estimeze cineva un consum de date? Asta depinde doar de tine, pe ce site-uri intri, cât stai pe o pagina web fără sa dai refresh. Consumul de date depinde de foarte multe chestii și nimeni nu poate sa îți estimeze. Cel mai bine e ca atunci când faci acel hotspot, sa te uiți și la consumul de date, estimativ, informație pe care ți-o oferă telefonul.

| untaken a răspuns:

Cauta un program de estimare a datelor consumate si verifica-te singur! Si da, este normal sa iti consume mai mult. Chiar mai mult decat crezi.