| hSh3ad a întrebat:

Deci, am o descarcat windows 7 ultimate 64 bit
L-am bagat pe dvd
Am bagat Cd-ul in pc
Dupa ce spune,, Windows is starting setup"' imi spune :
Load driver (sus)
No device drivers were found.Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK.
Ce trebuie sa fac?

Va rog helpp!

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Bios, la Exit, alegi "Load Setup Defaults", apoi "Exit & Save Changes"
Apoi, la pornirea sistemului, apesi F8, si alegi sa buteze de pe Cd.
Daca nu merge inseamna ca imaginea ISO este corupta! Daca stii sigur ca windows-ul este bun incearca sa il arzi cu alt program de ex ImgBurn. Bafta!

| hSh3ad explică:

La boot trebuie sa dau pe Enable boot logging?

| hSh3ad explică:

Degeaba...

neluL
| neluL a răspuns:

Windowsul ala este bun? L-ai dat din bios sa booteze primul de pe CD? Ai werificat windows? Cu ce ai ars cd-ul? Incearca sa raspunzi la ( toate ) intrebarile astea. Sunt importante raspunsurile, pentru aprecierea situatiei. Vreau detalii! Ma leg degeaba de pc daca CD-ul nu este bun! Nimic nu este ''degeaba''

| hSh3ad explică:

L-am facut cu Poweriso
Biosu il am versiunea 1. 28. 1119
La boot nu-mi da nimic sa booteze de pe cd
Si tot la fel...

neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici si fa setarile din bios http://www.liveit.tk/cum-sa-setezi-bios-ul-sa-boot-eze-de-pe-cd-rom/

| hSh3ad explică:

N-am versiunea aceea la BIOS!

| hSh3ad explică:

Si nu-mi da nimic cu Boot Priority

neluL
| neluL a răspuns:

Da-mi detalii despre pc! Fara detalii nu stiu ce bios ai! Si toate bios-urile au o prioritate de bootare!

| hSh3ad explică:

Sony vaio VPCEB12FX
4Gb ram
Intel GMA x4500 128mb
Intel Core i3 330M 2, 11ghz