| Ember_Rares_Andrei_1992 a întrebat:

Deci... Daca imi arata la laptop internet connection... Intru pe SAMP sau MTA si... Cand dau sa ma connecteze pe vreun server imi spune connection error... Ce sa fac ca sa imi mearga?

2 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Opreste firewall-ul sau adauga regula pentru portul 7777.
Daca folosesti un rooter asigurate ca nu este blocat de acesta.

| Sn4k3 a răspuns:

Incearca sa vezi daca iti merge internetul, adica intra pe google si tasteaza ceva. Daca nu, inseamna ca laptopul nu se poate conecta la router (Asa am patit si eu ). Eu am umblat prin setarile router-ului (Asus), am asteptat un pic si pe urma a mers. Iti sugerez sa faci la fel daca nu iti merge. Bafta!