| Varsatorul1 a întrebat:

Salut, imi puteti spune care placa video este mai buna si care este diferenta dintre cele 2? 1.https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ si 2.https://www.pcgarage.ro/......-128-bit/.
(oc=over clocking?).

Răspuns Câştigător
| SabriXz a răspuns:

Diferenta este de frecventa a memoriei cea de la msi are freq de 6000 si cea de la sapphire are de 7000 deci merge mai bine cea de la sapphire dar in schimb cea de la msi are 2 ventilatoare si are racirea mai buna acum asta nu face o diferenta asa de mare dar totusi. Cea de la sapphure are GPU Clock Boostul 1206 si cea de la msi 1203 nu e cea mai mare diferenta dar este mai buna cea de la sapphire. Cea de la sapphire costa cu 148.5 lei mai mult decat cealalta placa de la msi. Alegerea ta conteaza acum. Funda?

1 răspuns:
| Andresso a răspuns:

Sunt cam la fel. Aia de la sapphire are frecventa mai mare ceea ce inseamna ca o sa ai fps-uri un pic mai mari fata de msi-ul ala.
Poti sa le dai pe site, "compara cu" si vezi diferentele. Nu sunt diferente prea mari, dar ala de la sapphire e mai bun dar si mai scump.