| iDenn a întrebat:

Ma numesc Daniel si de ceva timp tot ma chinui sa gasesc un game engine potrivit pentru mine. Am 15 ani, deci nu sunt foarte bun la programare in C, Java, Boo, HTML etc. Deaceea as dori un engine care nu foloseste limbaj de programare, sau cel putin avansat, de preferabil deloc. Oricum, o sa fac o lista
cu cerintele mele.

Sa nu fie necesar limbaj de programare
Sa fie complet gratuit
Sa suporte o grafica gen Slime rancher

Va rog sa ma ajutati, pana acum am gasit Turbulenz dar. necesita python si nu găsesc downlodul. Ps

2 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

La asta te referi? https://www.python.org/

| iDenn explică:

Nu chiar, acela e doar python, eu mai am nev de inca 3-4 chestii pentru folosirea Turbulenz-ului. Daca poti gasi un engine as fi recunoscător