| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Salut, merita sa-mi iau o tastatura mecanica?

4 răspunsuri:
| RazvanOCP a răspuns:

Merita!

| lpavel a răspuns:

Preferintele difera de la unul la altul, tu trebuie sa te decizi ce vrei! Ce trebuie insa sa stii ca cele mecanice sunt mai zgomotoase, unii zic ca si mai rezistente dar cum am zis parerile se impart... eu am acum una mecanica iluminata si sunt multumit! E mai zgomotoasa decat o alta mecanica dar imi place ca are o iluminare super buna care se vede si ziua.

| anonimg a răspuns:

Daca iti place, si daca nu deranjeaza si pe ceilalti membrii ai casei, atunci ia-ti. Mi se par interesante; dar eu ma uit dupa cele silentioase.

Bula
| Bula a răspuns:

O tastatura mecanica de calitate poate fi foarte durabila in timp.

Tastatura (IBM cu mufa de adaptare happy ) pe care o folosesc are peste 20 ani (!) si functioneaza ireprosabil.
Crede-ma, e folosit intens! Am si castigat un pariu cu prietenii (o bere) ca rezista la o lovitura cu pumnul aplicat puternic. big grin
O data la cativa ani scot capacele butoanelor si le pun usor inapoi dupa ce o curat de praful adunat. happy