| Dvmasster1 a întrebat:

PC-ul meu are componente rele si as vrea sa cumpar altele noi. Vreau sa schimb urmatoarele chestii la el:
- placa video
- procesorul
- sursa
M-am asigurat ca toate componentele de mai sus sunt compatibile cu PLACA DE BAZA pe care o voi cumpara.
Acum ma gandesc. mai sunt si alte componente prin PC. Oare sunt compatibile cu placa de baza care vreau s-o cumpar? Deci as vrea sa stiu ce alte componente in afara de placa video, procesor si sursa trebuie sa ma asigur ca sunt compatibile cu placa de baza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria vezi ca trebuie schimbata in caz ca nu e compatibila.
HDD-ul probabil are o rata de scriere-citire-transfer prea mica pentru un chipset care suporta viteze pentru sata 3.
Optional, un BluRay ar mai trebui.

2 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

O sa te coste destul de mult. mai bine iti iei un pc nou si mai bunwinking

| FatUglyVirgin a răspuns:

Hdd si rami