| Cromasston a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat laptopul acesta:http://www.altex.ro/......m-free-dos si vreau sa-i bag windows 7 ultimate, dar nu stiu ce varianta s-ar potrivi, x86 sau x64?[nu prea ma pricep la calculatoare]:D

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

X86 (32 biti) e pentru maxim 4 GB de memorie, X64 (64 biti) e pentru maxim 128 GB memorie. Nu e absolut nici o diferenta de performanta. Eu am 4GB si tin versiunea de 32 biti, ocupa spatiu mai putin si booteaza ceva mai repede decat 64