| aloken a întrebat:

Salut TPU,am o nelamurire si ea consta intr-un pc, as putea sa duc Need For Speed 2015 la 60FPS la setarile pe medium-high pe aceasta configuratie:

Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR3 1600 MHz CL10
Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4460 3. 2GHz box
Placa video ASUS GeForce GTX 950 STRIX DirectCU II OC 2GB DDR5 128-bit

Este destul sau mai trebuie sa schimb ceva?

3 răspunsuri:
| Serban_Marius_1979 a răspuns:

Eu zic ca acel gtx 950 o sa fie cauza frame-urilor, si cred ca o sa ai un gameplay decent 40-45 frames in 1080p

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Va rula decent.

| KillaNoFilla a răspuns:

Mai asteapta 2 luni pana cand apare rx 480. O sa aiba performante aproape duble fata de 950 la acelasi pret.