| dragos2003 a întrebat:

Salut,TPU! Am o tableta numita,, Serioux Dual Vision S702TAB" si m-a tine foarte putin bateria. Exemplu:Am bagat-o la incarcat si cand am scos-o avea 50%! Pana aici bine. Dupa ce m-am jucat 5-10 min.Mai avea 20%! Ce pot sa-i fac?! Cel mai bun raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Incearca sa "resetezi" bateria.
Goleste complet bateria, las-o o noapte descarcata complet apoi pune tableta la incarcat prin cablul USB. Incarca complet bateria si apoi consum-o iar pe toata (P.S. Cat tableta e la incarcat n-o folosi).
Iar la final incarca iar bateria cu incarcatorul.

O zi buna,
-Helper69.