| skilllzzzZzZzZz a întrebat:

am si eu o problema cu laptopul meu ...incerc sa-i fac windowsul dar nu botează nici pe cd si nici pe stick, am încercat sa-l fac din bios si din meniul de bootare dar tot nu merge! Va rog ajutati-ma! Dau funda celui ce ma ajuta!

3 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Asigura-te sa stick-ul este bootabil. Foloseste "Rufus" cand il creezi.
Dupa ce imaginea de windows este gata il bagi in laptop si il pornesti.
Acum trebuie sa intri in boot menu. In functie de modelul de laptop, asta se face prin F2/F6/F8/F12. Verifica care este tasta corespunzatoare laptoppului tau.
Din boot selection alegi optiunea care corespunde cu stick-ul tau.

Daca tot nu merge lasa te rog un reply cu Modelul de laptop si daca se poate o poza cu continutul stick-ului.

| Dennisz a răspuns:

Dragul mosului, lasa si tu modelul laptopului, ca sa Ne putem da seama cu ce ne confruntam.
Altfel nu putem.
Cheers!

| skilllzzzZzZzZz explică:

Am încercat totul ...stai linistit dar nu îmi citeste stick-ul, este facut cu rufus ....laptopul este Acer