| sarforx a întrebat:

am si eu o problema daca poate sa ma ajute cineva.
Am cumparat niste casti spacer stereo headset with in-line microphone si nu mi se aude microphonul.Nu stiu cum sa fac sa activez microphonul.

Răspuns Câştigător
| Sufletzelll a răspuns:

Vezi in bara dreapta la setari sunet sa fie activat microfonul, sau control panel sunet

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Camera web, ca si microfonul, are nevoie de softuri pentru a se activa. Simpla conectare prin portul audio nu porneste microfonul. Instaleaza si foloseste Skype (soft de socializare, ca si Yahoo Messenger). Sau Audacity, soft de editare audio, cu ajutorul caruia iti poti inregistra vocea cu microfonul incorporat. Astfel poti afla daca dispozitivul este complet functional, daca poti folosi si microfonul.

| Sufletzelll a răspuns:

Merge si fara drivere, in special castile, trebuie doar sa rulezi configuratia audio happy